|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Parameter Measurement: | pH,Temperature |
| Transport Package: | Carton |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | BH-485-pH |
| Parameter measurement | pH,Temperature |
| Measure range | pH:0.0~14.0 Temperature:(0~50.0)ºC |
| Accuracy | pH:±0.1pH Temperature:±0.5ºC |
| Resolution | pH:0.01pH Temperature:0.1ºC |
| Power supply | 24V DC |
| Power dissipation | 1W |
| communication mode | RS485(Modbus RTU) |
| Cable length | Can be ODM depend on user's requirements |
| Installation | Sinking type, pipeline, circulation type etc. |
| Overall size | 230mm×30mm |
| Housing material | ABS |

FAQ
Q: Are you trading company or manufacturer ?
A: We are factory.
Q: How long is your delivery time?
A: Generally it is 5-10 days if the goods are in stock. or it is 15-20 days if the goods are not in stock,
it is according to quantity.
Q: Do you provide samples ? is it free or extra ?
A: We can offer the sample, it is extra
Q: What is your terms of payment ?
A: 100% T/T in advance ,balance before shippment.
Looking forward to cooperating with you!