|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Support |
| Warranty: | 1year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | BH-485-pH |
| Parameter measurement | ORP |
| Measure range | -2000mv~+2000mv |
| Accuracy | ORP:±0.1mv Temperature:±0.5ºC |
| Resolution | pH:0.01pH Temperature:0.1ºC |
| Power supply | 24V DC / 12VDC |
| Power dissipation | 1W |
| communication mode | RS485(Modbus RTU) |
| Cable length | Can be ODM depend on user's requirements |
| Installation | Sinking type, pipeline, circulation type etc. |
| Overall size | 230mm×30mm |
| Housing material | ABS |
Abroad Exhibition
Customer Show
Application
Certification
FAQ